Rok 2017

Rok 2017

Jak minął rok 2017?

Mimo, że uwielbiam spokój i powolne życie, ten rok był pełen szaleństwa i nieprzewidywalnych zdarzeń. Wiele sytuacji było naprawdę niesamowitych. Początek tego roku poświęciliściliśmy na oganizację ślubu. Jeśli ślub macie już za sobą – to pewnie wiecie o czym mówię. Jeśli jeszcze ten dzień jest przed Wami – nastawcie się na prawdziwe szaleństwo. Robimy z narzeczonem wszystko sami, więc każdy najdobniejszy szczegół leży na naszej głowie. Rezerwacja sali, zespołu weselnego, kateringu, fotografa, kamerzysty czy dekoratora to proces nieziemsko czasochłonny, ale jakże radosny. Na szczęście, cała organizacja na rok 2017 jest już zakończona.

Jeśli chodzi o szycie to był to przełomowy rok. Narzeczony kupił mi nowiutką maszynę do szycia, dzięki czemu mogłam zacząć szyć pełną parą na świetnym sprzęcie. Założyłam tego bloga i od tego czasu publikuję przynajmniej jeden wpis na tydzień. Praktycznie skończyłam już tworzyć pierwszą część Darmowego Kursu Szycia Online o nazwie Zanim usiądziesz do maszyny. Ostatni wpis zostanie opublikowany jeszcze w tym tygodniu.

Udało się teżz robić wielki remont, który co prawda nie pozwolił mi szyć przez prawie trzy miesiące, ale efekt jest rewelacyjny. Nie ma to jak nowiutka łazienka i toaleta.

Czy to znaczy, że rok 2017 był tylko pasmem sukcesów? Niestety nie. W mojej najbliższej rodzinie pojawiły się dwie ciężkie choroby. O ile pierwsza zakończyła się na dużej ilości strachu i nerwów, o tyle ciągle nie wiemy jak skończy się druga. Tutaj pozostaje być optymistycznie nastawionym do życia i dużo się modlić. Kto da radę, jak nie my, prawda?

Co przyniesie rok 2018?

Nie lubię od górnie mówić, że zrobię wszystko z mojej listy „to do”, bo los jest na tyle przewrotny, że nasze plany to jedno, a rzeczywistość do drugie. Mogę sie jednak z Wami podzielić tym, co chciałabym zrobić w przyszłym roku.

  • Przygotować wszystko do ślubu i wesela, szcześliwie go przeżyć i być radosną mężatką do końca swoich dni
  • Zrobić w całości drugą część Darmowego Kursu Szycia o nazwie Gdy Już Usiądziesz do Maszyny. Planuję w nim przedstawić wszystkie techniczne spekty szycia – od uruchamiania maszyny, to praktycznych wskazówek jak szyć przyjemniej i dokładnie.
  • Ruszyć z otwarciem własnego biznesu. Tutaj na razie nie chcę zdradzać szczegółów, bo mam pomysł na dwa ciekawe biznesy. A co z tego wyjdzie w praktyce? Zobaczymy, ale obiecuję Was do razu poinformować o postępach.

Życzę Wam, aby nastęny rok był jeszcze lepszy od poprzedniego i aby spełniły się praktycznie wszystke Wasze marzenia. Czemy „praktycznie wszystkie” a nie „wszystkie”? Bo fajnie jest ciągle mieć o czym marzyć.