Przydatne stopki do maszyny – część ósma

Inne stopki

W ostatnich wpisach znajdziecie wiele przydatnych informacji na temat stopek do maszyn. Przedstawiłam wszystkie, które posiadam i których używam na co dzień. Jest jeszcze wiele innych, wartych rozważenia. Chciałabym w tym ostatnim wpisie poświęconym stopkom przedstawić te, które są według mnie godne polecenia.

Inne stopki

Stopka do wszywania guzików

Tę stopkę posiadam, ale nie używam jej zwykle. Dlaczego? Bardzo lubię przyszywać guziki ręcznie, a stopka odbiera mi tą przyjemność. Jeśli jednak wszywanie guzików jest dla Was męczące, to bardzo ją polecam. Wystarczy ją zamontować i pod spód podłożyć płytkę, która blokuje przesuwanie materiały. Potem jedynie wybrać ścieg zygzakowy o szerokości równej szerokości dziurek w guziku i długości zero. Przed jej uruchomieniem warto też podkręcić kilka razy kołem, żeby na spokojnie sprawdzić, czy igłą nie uderza o guzik. I voila – guzik wszyscy bez problemów. Stopkę można kupić pod tym linkiem afiliacyjnym.

Stopka do marszczenia

To jest stopka, którą planuje kupić przy następnej okazji. Co prawda można marszczyć materiał używają zwykłej stopki oraz ściegu prostego, ale nie jest to najprostszy i najszybszy sposób. Wymaga odpowiedniego wyciągnięcia nitki, co nie zawsze się udaje i często kończy zerwaniem nitki. Ta stopka robi wszystko za nas i daje świetne efekty. Jeśli często szyjecie marszczenia to jest dla Was pozycja obowiązkowa. Znajdziecie ją tutaj.

Stopka z górnym transportem

Jeśli posiadasz overlock, to najpewniej nie będziesz te stopki potrzebować. Jednak jest ona bardzo przydatna podczas szycia materiałów grubych, bądź wielu warstw materiału. Zapobiega ona niechcianemu przesuwaniu się materiałów. Jest niezastąpiona na przykład podczas pikowania. Świetnie sprawdza się także podczas wszywania otulin, na przykład przy szyciu kocyków dziecięcych. Występuje też w wersji z boczną prowadnicą, która rewelacyjnie nada się do patchworków. Niestety stopka jest o wiele droższa od innych, dlatego na razie nie mogę sobie pozwolić na jej zakup. Możecie ją kupić pod tym linkiem.

Inne stopki


A jakie są Wasze nietypowe stopki, które uwielbiacie używać? Podzielcie się nimi w komentarzach.

Ten wpis jest częścią „Darmowego Kursu Szycia Online – Zanim uruchomisz maszynę”. Spis wszystkich lekcji zawartych w tym kursie znajdziesz tutaj.
Chcesz dowiedzieć się więcej o szyciu? Nic prostszego! Od razu kliknij tutaj i przejdź do kolejnej lekcji.