Jaką maszynę do szycia wybrać – cześć druga

W ostatnim wpisie wyjaśniałam na co warto zwracać uwagę przy wyborze maszyny do szycia. Jeśli na poważnie myślicie o zaczęciu przygody z krawiectwem, to prędzej czy później będziecie sobie musieli zadać pytanie jaką maszynę wybrać. Warto przeszukać strony z aukcjami internetowymi, nie raz można znaleźć prawdziwe perełki za niewielkie pieniądze. Jednak kupując używaną maszynę, nie wiadomo w jakim stanie będzie jej wnętrze, którego jakość jest najważniejsza, aby móc bez problemów szyć. Używaną maszynę trzeba oddać w ręce specjalisty, który ją rozbierze, wyczyści z kurzu i fragmentów materiałów oraz upewni się, że każda część jest w odpowiedni sposób naoliwiona. Koszt takiej usługi jest bardzo różny, a zaczyna się od około stu złotych.

Jeśli jednak nie chcecie ryzykować i wolicie kupić nową maszynę wraz z gwarancją, to poniżej zamieszczam kilka przykładowych maszyn w cenie do tysiąca złotych. Kolejność jest alfabetyczna, aby niczego nie sugerować. Jeśli któraś z nich się Wam spodoba, napiszcie proszę w komentarzu. Poniższe linki są afiliacyjne. Jeśli wejdziecie na stronę Ceneo, a później na stronę sklepu lub zdecydujecie się na zakup, dostanę skromną prowizje.

Jaką maszynę wybrać?

 

Brother RH-127

Elna 240 Ex

Husqvarna E20

Janome 920

Juki HZL-353ZR-A

Juno E1019

Łucznik Teresa

Singer 4423 Heavy Duty


Czy zdecydowaliście się na którą z tych maszyn? A może już macie swoją maszynę do szycia? Napiszcie w komentarzu.

 

Ten wpis jest częścią „Darmowego Kursu Szycia Online – Zanim uruchomisz maszynę”. Spis wszystkich lekcji zawartych w tym kursie znajdziesz tutaj.
Chcesz dowiedzieć się więcej o szyciu? Nic prostszego! Od razu kliknij tutaj i przejdź do kolejnej lekcji.