Przydatne stopki do maszyny – cześć czwarta

Lamownik

Lamówka jaka jest, każdy widzi. Ale jej wszywanie, oj, to już zupełnie inna sprawa. Wymaga precyzji i skupienia. I wielokrotnie nie wychodzi. Tutaj z pomocą przyjdzie lamownik. Jakże mała i pomysłowa rzecz.

Lamownik

Wykańczanie dekoltu jest sprawą niezwykle ważną. Od niego zależy, czy ubranie będzie dobrze leżało w najbliższej okolicy twarzy. Jeśli obszyjemy go byle jak, idę o zakład, że z uszytego ubrania nie będziemy zadowoleni. Wyznaję zasadę, że lepiej wszyć daną rzecz wolno, precyzyjnie, tylko raz a dobrze, żeby być w pełni zadowolonym z rezultatów.

Standardowa metoda wszywania lamówki jest dość skomplikowana. Wymaga dwukrotnego, bardzo precyzyjnego przeszycia ściegiem prostym i dla niedoświadczonej osoby raczej na pewno skończy się niepowodzeniem.

Za to użycie lamownika jest banalnie proste. Wystarczy odpowiednio podać mu lamówkę oraz brzeg materiału, a piękne obszycie dekoltu jest kwestią chwili.

Moja stopka, którą widzicie na zdjęciu, obsługuje jedynie określoną szerokość lamówki. Jednak są stopki, które mają możliwości regulowania szerokości – będzie do niej pasować lamówka o absolutnie dowolnej szerokości, co czyni ją niesamowicie uniwersalną. Znajdziecie ją pod tym linkiem afiliacyjnym.


Jak wszywacie lamówkę? Metodą tradycyjną, za pomocą uniwersalnej stopki, czy korzystacie z ułatwień lamownika? Napiszcie w komentarzach.

Ten wpis jest częścią „Darmowego Kursu Szycia Online – Zanim uruchomisz maszynę”. Spis wszystkich lekcji zawartych w tym kursie znajdziesz tutaj.
Chcesz dowiedzieć się więcej o szyciu? Nic prostszego! Od razu kliknij tutaj i przejdź do kolejnej lekcji.